15. 3. 2021

Distanční vzdělávání - březen 2021, 3. týden

Distanční vzdělávání bude probíhat formou týdenního  zadávání úkolů, při zájmu dětí i formou videohovorů přes aplikaci Google Meets. Děti, které nemají možnost se k distančnímu vzdělávání připojit on-line, si mohou úkoly vyzvedávat před budovou MŠ.

Distanční vzdělávání - březen - 3

SLUNCE

Jakmile zima skončí, slunce vystoupí výš nad obzor a dny se prodlužují. Noci jsou studené, ale dny začínají být teplejší. Slunce se pořádně opře do prochladlé země a během několika dní začne tát sníh. Pak nás začne fascinovat probouzející příroda.

1. V které pohádce se ráno probudí malé sluníčko, během dne chodí po světě a roste, a večer je unavený stařec? (Tři zlaté vlasy děda Vševěda)
    Zkuste si pohádku přečíst a trochu si o ní popovídat.
    Potom vybarvi omalovánku sluníčka.

1. Hádanky od sluníčka :

Jaro se k nám vrací, přilétají tažní ptáci.
Z velké dálky letí, poznáte je děti?
Dlouhé nohy se zobákem má,
každý z nás ho dobře zná.
Klapy, klapy, klap, jmenuje se ……..(čáp)

Žluté, drobné kvítky má,
klíč k jaru nosívá.
Zima už je pryč,
jmenuje se…….
.(petrklíč)

Pod sněhem má hlavičku,
tenkou, bílou sukničku.
Celá je tak lehounká,
jmenuje se …….
(sněženka)

1. Udělej si svoje slunce a někde si ho doma pověs. (Uděláte nám radost, když ho vyfotíte a pošlete nám ho na naši adresu).
    Pomůcky: co doma najdete.
    Postup: slunce se dá vyrobit z různých materiálů. Rozhlédněte se doma a zkuste pracovat s tím, co doma najdete.

2. Naučte se písničku:

Vozilo se na jaře“ -  video zde

Vozilo se na jaře, tralalalala
slunce v zlatém kočáře, tralalalala.
Tralá, tralá, tralalalala.

Kampak jedeš sluníčko, tralalala?
Za tři hory Aničko, tralalalala.
Tralá, tralá, tralalalala.

Přivezu ti zlatý klíč, tralalala.
Jmenuje se petrklíč, tralalalala.
Tralá, tralá, tralalalala.

1. Slunce umí zázraky. Až bude svítit, oblékni se a běž ven. Postav se proti sluníčku a za tebou se vytvoří stín. Kam jdeš ty, stín jde taky.  Stále tě pronásleduje. Udělej krok vpravo, stín udělá taky. Udělej krok vlevo, stín udělá taky. Utíkej, stín utíká taky. Stínu neutečeš. Když se otočíš zády ke sluníčku, bude stín před tebou. Zkus někoho poprosit, aby tvůj stín křídou nakreslil. Nebo nakresli stín maminky.

Se stínem si můžeš hrát i doma.
    Najdi správný stín.